Menu
- Strona główna
- Lan Kontroler v3.5
- Lan Kontroler v2.5
- tinyESP – WiFi kontroler
- Gsm Kontroler
- Poe Injector
- Switch zarządzalny PoE 5 portów 4F1G
- Switch zarządzalny 10portów GIGABIT PoE 1SFP10G
- IP/GSM Power Socket
- Przetwornica DC/DC120W
- Wodoszczelne szafy 12U, 18U z wyposażeniem
- Komputer jachtowy
- Waga pasieczna
- Stacja pomiaru pyłu zawieszonego PM2,5 PM10
- Akcesoria
- Distributors
- Archiwum
Nasze produkty
- Modbus RTU – nakładka z konwerterem RS485 (dla wersji HW3.7)UWAGA: nakładka pracuje tylko z Lan […]
tB 1wire i2c OLED RTC płytka rozszerzeń
Podstawowa płytka rozszerzeń tB. Płytka […]- Konwerter czujników 4-20mAPłytka konwertera do czujników 4-20mA […]
- Nakładka GSM SIM800L do Lan Kontrolera v3Umożliwia komunikację Lan Kontrolera […]
- Nakładka ON/OFF/PWM do Lan Kontrolera v3Nakładka została zaprojektowana dla Lan […]
- Płytka przekaźników 10A v3Płytka zawierająca 4 wysokiej jakości […]
- Spliter RJ11Spliter RJ11 czujnika DS18B20 do Lan […]
- Spliter RJ12 czujnika DS18b20 do Lan KontroleraSpliter do rozdziału magistrali 1wire […]
Płytka przekaźnika do kontrolera GSM v3/LanKontroler 2 B12
Płytka zawierająca 1 przekaźnik. Po […]Płytka przekaźników x 5 do kontrolera GSM v3/LanKontroler 2 B12
Płytka zawierająca 5 wysokiej jakości […]- Nakładka v3 LiteNakładka na płytkę Lan kontrolera v3 […]
Lan Kontroler v3.5



Lan Kontroler v3.5 to kolejna wersja produkowanego od 2011r urządzenia IoT.
LISTA AKTUALNIE OBSŁUGIWANYCH CZUJNIKÓW I URZĄDZEŃ
Niniejszy opis dotyczy wersji hardwaru (HW) 3.5 , 3.6 i 3.7
Różnice dotyczą tylko zmian produkcyjnych.
Wersja z białą płytką PCB ma dodatkowo rozszerzony zakres temperatury do -40ºC
W stosunku do wersji 3.0 zmieniony jest procesor o szybszym zegarze 108MHz, większej ilości pamięci RAM i Flash.
Wejścia analogowe INPA1-2 mają rozszerzony zakres napięcia 5V/55V, wejścia INPA3-=4 jak poprzednio 3,3V/33V. Pozwoli pracować z czulszym zakresem pomiarowym również w przypadku czujników których sygnał osiąga 5V.
Złącze na baterię podtrzymującą zasilanie rejestrów pozwoli zrealizować zegar RTC i zapamiętywanie stanu wyjść sprzed resetu zasilania (opcja planowana).
Najważniejszą zmianą jest jednak dodanie szyfrowania transmisji. Dzięki TLS można używać połączenia https, mqtts, SNMP v3 oraz korzystać z serwerów pocztowych wymagających uwierzytelniania poczty wychodzącej, nawet Gmail.
Jak w poprzedniej wersji urządzenie działa jako serwer www, na którym prezentowane są odczyty różnego rodzaju czujników: temperatury, wilgotności, napięcia, prądu, zdarzeń oraz pozwala kontrolować zdalnie do 10 wyjść. Urządzenie zaprojektowano i wyprodukowano w Polsce.
Zobacz panel zarządzania Lan Kontrolerem v3.5
logowanie admin/admin
Zobacz panel Status – pracujący Lan Kontroler v3.5 z odczytami z czujników i możliwością sterowania
logowanie user/user
Zobacz panel Status – pracujący Lan Kontroler v3.5 z pomiarem pracy inwertera instalacji fotowoltaicznej.
logowanie user/user
Podgląd z kamery na pracujący Lan Kontroler v3.5
logowanie tiny/tiny, niektóre przeglądarki mogą nie być obsługiwane
Zobacz wykres danych z urządzenia testowego na serwerze MQTT.
NOWOCZESNA ELEKTRONIKA
Wzmacniacze do pomiaru małych sygnałów – dzięki temu możliwy jest na przykład prosty i bezpieczny pomiar prądu AC. Dostępne są także wyjścia z modulacją PWM do sterowania na przykład jasnością oświetlenia lub prędkością silnika elektrycznego, a także sterowanie serwomechanizmów modelarskich. Dla ułatwienia montażu w odległych instalacjach płytka może być zasilana przez PoE. Aktualizowanie oprogramowania przez użytkownika jest teraz bardzo proste.L
ROZSZERZENIA FUNKCJONALNOŚCI
Bardzo bogate możliwości rozszerzeń – oprócz szyny 1wire do odczytu temperatur czujnikami DS18B20 dostępny jest szeregowy port I2C, na tym samym złączu RJ12. Oznacza to możliwość podpięcia wielu czujników i innych urządzeń. Na przykład obsługiwane są czujniki temperatury/wilgotności AM2320 i BME280, wyświetlacz OLED0.96‘, zegar czasu rzeczywistego lub czujnik pyłu SPS30. Do tej magistrali przygotowaliśmy również nową uniwersalną płytkę tB. Pozwala ona na jednoczesne podłaczenie 6-ciu czujników DS18B20, wyświetlacza i czujnika I2C np BME 280. W ofercie jest rozdzielacz 1wire z obsługa I2C. i kompaktowa płytka przekaźników. Wszystkie te akcesoria są na podstawce z możliwością montażu na szynie DIN.
Poprzez port szeregowy możemy odczytywać np czujnik CO2- MH-Z16 MH-Z19, czujnik pyłu SDS-011 a także korzystać z modułu GSM do wysyłania SMS-ów.
Od wersji sprzętowej 3.7 wprowadzone jest osobne podłączenie konwertera RS485 do transmisji MODBUS, który odczytuje 2-kierunkowe liczniki energii elektrycznej SDM120M (1-fazowy) i SDM72 – 3 fazowy.
WIELE PROTOKÓŁÓW KOMUNIKACJI
Lan Kontroler to urządzenie uniwersalne o otwartej architekturze komunikacji z innymi urządzeniami lub serwerami. Obsługiwane do komunikacji protokoły HTTP, SNMP i MQTT zapewniają ogromne możliwości zdalnego odczytu lub kontroli wyjść nawet gdy urządzenie znajduje się za routerem.
NOWOCZESNY SERWER WWW
Zastosowany wydajny 32-bitowy procesor pozwolił na stworzenie nowoczesnej strony www o dużej funkcjonalności przy użyciu zaawansowanych narzędzi. Rozwijane menu, funkcjonalna grafika, przesuwane pola i przyciski decydują o wygodzie użytkowania. Dodatkowo istnieje możliwość włączenia i wyłączenia widoczności elementów oraz załadowania swojego tła. Razem z mośliwścią logowania jako administrator lub użytkownik z nadanymi uprawnieniami do sterowania na stronie Status stwarza ogromne możliwości konfiguracyjne i aplikacyjne dla zaawansowanych użytkowników, chcących spersonalizować kontroler do własnych wymagań.
WATCHDOG
W nowa wersji nie mogło zabraknąć podstawowej funkcjonalności, jak jest obecna od początku rozwijania urządzenia. Obecnie możemy monitorować 6 urządzeń i do dyspozycji jest znacznie więcej opcji konfiguracyjnych.
TABLICA ZDARZEŃ
Urządzenie ma bardzo rozbudowaną funkcję programowania działania przy spełnieniu warunku na którymś z sensorów. Obecnie możemy sprawdzać warunki jednocześnie na dwóch wejściach i ustawić operator logiczny kiedy wyjście ma zostać wysterowane. Dostępne są wyjścia wirtualne, które mogą być wykorzystane do bardziej złożonych konfiguracji zdarzeń. Możemy wygodnie konfigurować i dodawać kolejne linie naszego “programu”.
SCHEDULER
Przydatny dla wielu zastosowań może być Scheduler, pozwalający włączyć / wyłączyć urządzenia o określonej porze lub na określony czas. Nowością w wersji v3 jest także wprowadzenie wirtualnego wyjścia EVNT. Możemy go użyć jako warunku w tablicy zdarzeń, prosto programując w ten sposób czas i okoliczności włączenia zdarzenia. Nowy wygląd Schedulera powoduję że jest on prostszy w obsłudze, daje rozbudowane możliwości ustawiania nie tylko na dzień tygodnia ale i na konkretną datę.
APLIKACJA na smartfon (Android&iPhone)
Prosta aplikacja na telefon znacząco rozszerza możliwości użycia Lan Kontrolera v3. W każdej chwili można sprawdzić odczyt czujnika lub przełączyć wyście. Idiomatyczne ikony reprezentują typowe sensory a kolor czerwony/zielony stan wyjścia podobnie jak na stronie www Lan Kontrolera.
Dostęp jest darmowy dla niekomercyjnych użytkowników (do 5 urządzeń).
Serwer ma służyć do 5-ciu podstawowych funkcji:
- gromadzenia wysyłanych danych z czujników Lan Kontrolera i obrazowanie ich na wykresach: Charts, Listings,
- ustawienia filtrów dla przychodzących danych do wysyłania komunikatow MQTT: Format/Filter/Topic (np sterowanie wyjściami jednego urządzenia w oparciu o odczyty innego),
- sterowania wyjść wg ustawień czasowych o dużej liczbie zdarzeń: Configure tasks,
- sterowania wyjść wg zdarzeń: Configure reactions
- sterowania Lan Kontrolerem z aplikacji na telefon lub poprzez stronę www - niezależnie od miejsca podłączenia w sieci.
Docelowo serwer ma obsługiwać także inne urządzenia obsługujące protokół MQTT.




